Gwiazdy promują akcję „Czas na wzrok”: Filip Chajzer, Beata Tadla, Ewa Kasprzyk

Gwiazdy promują akcję

Gwiazdy promują akcję "Czas na wzrok": Filip Chajzer, Beata Tadla, Ewa Kasprzyk

Beata Tadla, Danuta Stenka, Ewa Kasprzyk... Gwiazdy pojawiły się podczas wydarzenia Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021. Zobaczcie zdjęcia.

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na życie kulturalne. Przez obostrzenia nałożone przez rząd Mateusza Morawieckiego, premiery, pokazy mody, a także inne branżowe imprezy nie mogły się odbywać. Kilka tygodni temu złagodzono nieco restrykcje. Dzięki temu organizowane są wydarzenia, na które zaproszenia chętnie przyjmują znane osoby.

Gwiazdy podczas wydarzenia Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Tak jak w sobotę, gdy zorganizowano wydarzenie Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzorku 2021, które odbyło się przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Wilanów w Warszawie. Przez sześć godzin, od 12:00 do 18:00 można było przebadać ostrość wzroku, a także skonsultować się z ekspertami ds. ochrony wzroku. Przygotowano też wyspę ortoptyczną, z której mogły skorzystać najmłodsi.

Na wydarzeniu pojawiła się cała plejada gwiazd. Wśród nich była m.in. Beata Tadla, która na tę okazję wybrała prostą, ale przyciągającą uwagę stylizację. Ubrała się w dżinsową koszulę z długim rękawem. Połączyła ją z ciemnymi spodniami, a także butami na obcasie, które mają odsłonięte palce. Dziennikarka sięgnęła też po skórzaną torebkę. Rozpuściła włosy i postawiła na delikatny makijaż.

Oprócz niej, na evencie gościła też Danuta Stenka. Przez obiektywami fotoreporterów pozowała w szykownym, granatowym garniturze z niebieskimi wstawkami, do którego dopasowała kolorystycznie dobraną bluzkę. Dopasowała do niego eleganckie buty na obcasie, a także stylowe okulary. Z jej twarzy nie schodził szeroki uśmiech.

Oprócz wspomnianych pań, w wydarzeniu wzięli udział także m.in. Filip Chajzer, Gosia Ohme, Anna Samusionek, Ewa Kasprzyk, Anna KorczArtur ŻmijewskiMarcin MroczekNatalia JakułaMaciej Orłoś, Marek Kaliszuk, Sergiusz Ryczel.

Zdjęcia w galerii.

Gwiazdy komentują akcję Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Gwiazdy o tym, co sądzą na temat akcji Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021 opowiedziały naszej reporterce Karolinie Motylewskiej:

Bardzo się cieszę z tej akcji, ponieważ ona zwraca naszą uwagę na to, że powinniśmy się tym zająć. Zajmujemy się różnymi innymi sferami swojego organizmu, psychiki itd, natomiast wzrok jest traktowany po macoszemu. Szczęśliwie akcja Czas na Wzrok jest takim fantastycznym dzwonkiem przypominającym, aby się obudzić, zanim będzie za późno.- powiedziała w rozmowie z naszą reporterką Danuta Stenka.

Marcin Mroczek od lat boryka się z problemami związanymi z astygmatyzmem. Swoją obecnością i uczestnictwem w akcji chce zachęcić do tego, aby dzieci nie wstydziły się nosić okularów:

To jest bardzo ważne, aby zadbać o jakość swojego widzenia. Ja się od lat borykam z astygmatyzmem.  Borykałem się z tym, że jak siedziałem daleko od tablicy, to wstydziłem się nosić okulary. Bardzo się męczyłem za każdym razem kiedy szedłem na lekcje i siadałem z tyłu. Nie zawsze te pierwsze ławki były wolne, więc popełniałem mnóstwo błędów. Przez co ta jakość nauki i uczestnictwa w zajęciach też spada, więc myślę, że to jest bardzo ważne, w szczególności, aby propagować noszenie okularów. Żeby dzieci to widziały, że to nie jest wstyd. Noszenie okularów jest fajne i gdy jest taka potrzeba, to trzeba te okulary założyć na nos i być dumnym z tego, że się je ma.

Akcje wsparła także znakomita aktorka, Ewa Kasprzyk:

Wiem, że pieniądze z zakupu okularów są przeznaczone dla dzieci, które mają problemy finansowe i okulary są fundowane dzieciom z domu dziecka. Myślę, że wspieranie takiej akcji jest wręcz pożądane.

Nie mogło także zabraknąć Filipa Chajzera, który mocno angażuje się w akcje niosące prozdrowotny przekaz:

Po to tu jestem, aby ludzie zwrócili uwagę na to, że te okulary, które mają od 10 lat, mogą nie być wystarczające. Może najwyższy czas wybrać się do optyka i sprawdzić, czy ta wada się nie pogłębiła, a na pewno się pogłębiła. I dobrze byłoby też zmienić szkła, żeby nie były już tak porysowane, bo to też pogarsza wzrok.

Beata Tadla chciałaby, aby świadomość ludzi w zakresie badania wzroku była coraz większa:

Jestem z akcją już kolejny rok. Bardzo mocno trzymam kciuki, żeby uświadamianie ludzi się roznosiło. Aby to był taki bardzo, bardzo zdrowy wirus.

Adam Mamok, prezes Grupy Essilor podkreśla, że gwiazdy bardzo chętnie wspierają akcję Czas na Wzrok:

Razem możemy więcej. Jest to inicjatywa, która dla nas wszystkich ma znaczenie i gwiazdy bardzo chętnie się w nią angażują, za co bardzo im dziękuję.

Zobaczcie materiał wideo.

 


Beata Tadla: Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Beata Tadla: Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Beata Tadla: Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Beata Tadla: Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Ewa Kasprzyk - Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Ewa Kasprzyk - Czas na Wzrok — Światowy Dzień Wzroku 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×