Szczepienia na COVID-19 wciąż budzą skrajne emocje wśród gwiazd. Najbardziej zaskoczyło nas stanowisko Agnieszki Kaczorowskiej [WIDEO]

Gwiazdy i szczepionki

Gwiazdy i szczepionki

Gwiazdy przed naszą kamerą skomentowały szczepionki na koronawirusa. Co na ten temat sądzą: Piotr Zelt, Maria Winiarska i Agnieszka Kaczorowska? Przyjęli zastrzyk?

Pandemia koronawirusa dała się mocno we znaki całemu światu. Na długi czas zahamowała nie tylko rozwój gospodarki, ale też relacje międzyludzkie. Ze względu na stale rosnącą liczbę zakażeń przez ponad rok mieszkańców naszego kraju obowiązywały liczne ograniczenia. Zamknięte były szkoły, zakłady pracy, a masowe imprezy odwoływano lub przekładano na kolejne miesiące. Wybawieniem z tej sytuacji miała okazać się szczepionka, na którą zdawało się wówczas, całe społeczeństwo czeka z wielkim utęsknieniem.

Wakcyna dotarła do Polski pod koniec zeszłego roku. Na samym początku ustawiła się spora kolejka osób, które chcą jak najszybciej przyjąć zastrzyk. Później jednak doszło do licznych podziałów.

Gwiazdy zdradzają swój stosunek do szczepień na Covid-19

W pierwszej kolejności preparat otrzymały osoby najbardziej narażone na przykre konsekwencje koronawirusa. Im więcej obywateli było zaszczepionych, tym więcej ograniczeń zdejmował rząd. Obecnie zostało ich naprawdę niewiele, ale nadal nie wszyscy przyjęli zastrzyk.

Okazało się, że szczepionki zaczęły wzbudzać kontrowersje i narosło wokół nich wiele mitów. Nawet wśród osób znanych z show-biznesu pojawili się tak zwani antyszczepionkowcy. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post gwiazdy zdradziły, czy przyjęły już swoją dawkę i jaki mają stosunek do zamieszania związanego z przyjęciem wakcyny:

Ja mam jednoznaczną opinię na ten temat. Uważam, że jeżeli jest możliwość zaszczepienia się, to trzeba z niej skorzystać z troski o bliźnich. Jeżeli nie chcemy zadbać o siebie, to zadbajmy o innych. Wszyscy, którzy mają nastawienie antyszczepionkowe powinni pamiętać, że są osoby, które mają przeciwwskazania medyczne i nie mogą się zaszczepić. Jedyną ich szansą jest nabranie odpowiedzialności zbiorowej. W związku z tym uważam, że powinnością osób, które mogą to zrobić jest zaszczepić się – powiedział Piotr Zelt.

Maria Winiarska:

Ciężko mi mówić na ten temat. Ja jestem zaszczepiona dwa razy i będę się szczepić trzeci raz, ponieważ mam małe wnuczki, dwie przyjadą z Brazylii na Boże Narodzenie, więc muszę i ja być zabezpieczona i dbać o nie. A każdy robi tak, jak uważa. Nie ma to przepisu. Ja tylko mogę namawiać wszystkich aby się szczepili.

Agnieszka Kaczorowska:

Nie wypowiadam się publicznie. Mam swoje zdanie, natomiast nie chcę w ogóle wchodzić w ten temat.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 


Agnieszka Kaczorowska na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Agnieszka Kaczorowska na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Maria Winiarska na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Maria Winiarska na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Piotr Zelt na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Piotr Zelt na premierze sztuki Metoda na wnuczka

Komentarze

 • Gość pisze:

  Lekarzom nie ufam a tym bardziej aktorom kto chce niech się szczepi a kto nie to wara od niego.

 • Gość pisze:

  Dziś wlasnie był pogrzeb pewnej Pani redaktor z niemieckiej telewizji. Pani w kwiecie wieku, dwoje malych jeszcze dzieci (11 i 7 lat). Otóż dzieci z tatusiem pojechały na ferie jesienne do Francji, Mamusia miala dokończyć pracę nad programem i następnego dnia dolecieć do rodzinki. Mąż dojechał na miejsce i dostał telefon, że żona nie dojedzie, bo w trakcie pracy stracila przytomność, a próba reanimacji zakończyła się niestety zgonem. Pani w ostatnim tygodniu przyjęła druga dawkę szczepionki. Takie to dobrodziejstwo dla ludzkości. Dramat rodziny, dramat dzieci, ale kogo to obchodzi. Najważniejsze, żeby szczepić się dla innych, prawda, panie Zelt? Taki to był społeczny obowiązek tej młodej jeszcze i zdrowej kobiety.

  • Gość pisze:

   A ty oczywiście zdalnie ustaliłeś przyczynę zgonu. Żałosne. Nagłe zgony wśród młodych ludzi były, są i będą i nie są niczym wyjątkowym. Pracuję w szpitalu i powiem Ci, że przed pandemią takie zgony też się zdarzały. Pamiętam dziewięcioletniego chłopca, który stracił przytomność w szkole i zmarł na SOR. Przyczyna, pękniecie tętniaka. O szczepieniach na Covid nikt wtedy nie słyszał.

  • Pola pisze:

   O czym ty bredzisz kobieto? Zgonów po szczepionce jest znikomy procent… I tak jak zawsze są wyjątki od reguły, więc nie dramatyzuj…

  • Gość pisze:

   Jakie są dowody, że to szczepionka ja zabiła? Ja jestem zaszczepiona i żyję.

 • Michal pisze:

  Taki UJ jak się zaszprycuje czy kaganiec założę

 • Gość pisze:

  Zelt jeszcze nie doczytał, że nie ma czegoś takiego jak odporność zbiorowa😁

 • Gość Irena pisze:

  Szczepienia nie powinne być obowiązkowe!!!.
  Moje ciało moja decyzja

 • Gość pisze:

  Obowiązkowo to powinno się eliminować osoby które zmuszają drugiego do czegoś czego nie chcą każdy ma swój rozum i robi tak jak uważa co jest dla niego najlepsze.

 • Gość pisze:

  Celebryci specjalistami od medycyny… Koń by się uśmiał… Niedługo zaczną sie wypowiedzi adsc na temat fizyki molekularnej i jądrowej.

 • Gość pisze:

  No i dobrze Kaczorowska postąpiła. Każdego indywidualna sprawa, po co nakłaniać albo odradzać.

  • Gość pisze:

   Indywidualna sprawa, to np jakie włoży majtki czerwone czy zielone. Szczepienia powinny być obowiązkowe!

  • Gość pisze:

   Gościu od „majtek” … mentalność obozowego kapo.

  • Gość pisze:

   Nie można zmusić do zaszczepienia, ale każdy choćby z szacunku do człowieka powinien włożyć maseczkę w komunikacji miejskiej. Szanujmy siebie i innych

  • abc pisze:

   Jasne, kaganiec na mordę i rób co karzą. Politycy na rautach, spotkaniach bez masek- patrz impreza u Mazurka, a zwykłych ludzi zmuszaja do szczepień, noszenia masek i mandatów.
   Pobudka ludzie! Gdyby to było takie strasze, to oni pierwsi chodziliby zamaskowani żeby chronic swoje tyłki!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×