Stramowski o szczepionkach: „To jest podstawa”. Zapytaliśmy też Siwiec. Antyszczepionkowcy się ucieszą?

Piotr Stramowski i Natalia Siwiec o szczepionkach

Piotr Stramowski i Natalia Siwiec o szczepionkach

Szczepionki na koronawirusa mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post na ten kontrowersyjny temat wypowiedzieli się Natalia Siwiec i Piotr Stramowski.

Pandemia koronawirusa na długo zdominowała życie na całym świecie. Od momentu, w którym w Polsce ujawniono pierwsze zakażenie, minęło już półtora roku. Od tamtej pory obywatele zmuszeni są żyć w reżimie sanitarnym. Wraz z końcem grudnia do kraju dotarły szczepionki, które pomogły zahamować rozprzestrzeniającą się chorobę.

Piotr Stramowski i Natalia Siwiec o szczepionkach na COVID-19

Chociaż wynalezienie wakcyny było jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów XXI wieku, to gdy już się pojawiła, wzbudziła sporo kontrowersji. Preparat jest oferowany przez kilku producentów, a mimo to spora część obywateli nadal nie zdecydowała się na przyjęcie zastrzyku.

Wśród sceptycznie nastawionych do szczepionek na SARS-CoV-2 nie brakuje gwiazd. Zdecydowanie najgłośniej swój sprzeciw wyrażają Edyta Górniak i Viola Kołakowska. A co na ten temat sądzą Natalia Siwiec i Piotr Stramowski? O to zapytała ich reporterka Jastrząb Post.

Siwiec nie ukrywa, że szanuje każdą opinię na temat szczepionek na COVID-19. Gwiazda nie chciała mówić, czy jest za czy przeciw szczepieniom, ale jasno dała do zrozumienia, że nie neguje postawy antyszczepionkowców:

Ja jestem za wolnym wyborem w każdej sytuacji. Natomiast potrzebna jest rzetelna edukacja i tego nam brakuje w Polsce w wielu aspektach. Temat szczepień jest bardzo kontrowersyjny, więc nie chce się wypowiadać – wyznała Natalia Siwiec.

W podobnym tonie wypowiedziała się Izabela Janachowska:

Ja jestem taką osobą, która jest bardzo tolerancyjna. Cenię sobie taką wolność. Uważam, że każdy z nas ma prawo i musi podejmować swoje własne decyzje. Ja je bardzo szanuję. Chcesz się szczepić – świetnie. Nie chcesz – równie dobrze. Decydujesz o swoim zdrowiu, swoim życiu i tu chyba nie powinno być żadnych nakazów dotyczących tego jak powinniśmy się zachować.

O wiele konkretniej temat szczepień skomentował Piotr Stramowski, który nie potrafi zrozumieć sceptyków:

Uważam, że żyjemy w świecie, któremu się podporządkowujemy. Są pewne zasady, którym musimy podlegać i nie możemy ich łamać. Jeżeli zostaną nałożone takie normy i stan wyjątkowy będzie nam nakazywał, abyśmy pokazywali te dokumenty, to jestem za tym. Przede wszystkim jestem za tym, aby się szczepić i aby zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem. Więc noszenie maseczek i szczepienie się to jest podstawa.

Czyja opinia jest wam najbliższa?


Piotr Stramowski - premiera Small World

Piotr Stramowski - premiera Small World

Piotr Stramowski w 2021 roku

Piotr Stramowski w 2021 roku

Natalia Siwiec - premiera Small World

Natalia Siwiec - premiera Small World

Komentarze

 • Gość pisze:

  Tylko mało inteligentny np siwiec Górniak Kołakowska są przeciwni szczepieniom

 • buki do 'geniusz mądrości" Tadeusza pisze:

  Skąd wziąłeś swoje argumenty, chyba z telewizji??? Przecież szczepienia nie powstrzymują zakażenia, a jedynie mogą zmniejszyć objawy samej choroby!!! Tak mówią wszyscy naukowcy oprócz małp z TVN i TVPIS, które nie są żadnymi specjalistami w tej dziedzinie. Wystarczy zobaczyć co się dzieje w Izraelu, gdzie jest zaszczepionych 85% ludzi i teraz tam mają 4 fale i ludzie po szczepieniach leżą w szpitalach! W jaki sposób nieszczepiony zagraża szczepionemu, skoro obaj zarażają i obaj mogą się zarazić! Jaka tępota jest wśród ludzi oglądających TV, to ręce opadają! Przecież tutaj tylko chodzi o sprzedaż produktów zwanych „szczepionkami”. Cały świat niby szuka

 • Tadeusz pisze:

  Glupota bije na odległość. Oprócz bycia wolnym jest cos takiego jak inni ludzie i nasza odpowiedzialnośc za nich. Dlaczego mielibysmy my, nasze dzieci, czy staruszkowie w rodzinach byc zarażanie przez kogoś kto jest szczytem egoizmu i glupoty???
  Niestety NIE MA NA GLUPOTE LEKARSTWA. Zadna recepta nie pomoże.

 • Gość pisze:

  Zauważcie ze im mniej wykształcony i inteligentny człowiek (Siwieć) tym bardziej jest przeciwny szczepieniu

  • buki pisze:

   Bo mądrość nie ma nic wspólnego z inteligencją i wykształceniem. Jest mnóstwo inteligentnych i wykształconych idiotów, a w Sejmie i w telewizji są ich całe zastępy! Jeżeli Ty uważasz ludzi niewykształconych, za głupców, to niestety sam nim jesteś. Sama mądrość oraz umiejętność korzystania z niej, polega na dokonywaniu właściwych wyborów, a nie na samym gromadzeniu wiedzy. Pewien wykształcony doktor z tytułami, wykładowca na uniwersytecie, korzystał z usług prostytutek, które go nagrały i film trafił na uczelnie. Doktor stracił posadę, bo zachował się jak głupek. Wykształcenie nie pomogło! Każdego dnia dokonujesz wyborów, a to czy jesteś mądry, czy głupi zależy właśnie od tego jaki będzie ich wynik. Możesz być wykształcony, ale możesz też kłamać, lub oszukiwać, albo kogoś okradać, albo świadomie lub nie kogoś skrzywdzić, a konsekwencje Twoich decyzji pokażą się dopiero po odpowiednim czasie, bo czas właśnie dlatego istnieje i płynie. Jeżeli jesteś mądry, to podejmiesz słuszne decyzje, ale jeżeli jesteś głupi, to poniesiesz klęskę. Hitler też był inteligentny, ale był łasy na władzę, a to cecha głupków, podjął głupie decyzje i dlatego runął.

  • Gość pisze:

   Mam wykształcenie medyczne !
   Wiem DLACZEGO nigdy się nie zaszczepię !
   Wiedzę w tym temacie można zdobyć ZWŁASZCZA jeśli zna się języki obce!
   Szokuje mnie głupota ludzi którzy bez rozumnie podchodzą do własnego życia i swoich dzieci

  • buki pisze:

   Jeżeli podjąłeś decyzję o niezaszczepieniu się i jeszcze podjąłeś ją na podstawie wiedzy jaką zdobyłeś, to jesteś mądry. Tak jak mówisz, wszędzie można się dowiedzieć o nieskuteczności szczepień oraz o ich niebezpieczeństwie. Jednak ludzie i jak słusznie zauważasz często wykształceni, są ślepi i nie chcą słyszeć prawdy.

 • buki pisze:

  Stramowski jak chce się podporządkowywać i być niewolnikiem, to jego sprawa i niech mówi za siebie. Gdyby tak myśleli nasi przodkowie Polacy, to już dawno by nas nie było. Wolny człowiek używa rozumu i sam decyduje o swoim ciele i tutaj nie ma o czym dyskutować.

 • Gość pisze:

  Jakie gwiazdy takie komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×