Jacek Kurski tłumaczy słabszą oglądalność „The Voice of Poland” i wskazuje faworytów na Eurowizję. Prezes TVP ma trzy typy

Jacek Kurski o The Voice of Poland i Eurowizji

Jacek Kurski o The Voice of Poland i Eurowizji

Jacek Kurski o oglądalności programów z serii The Voice i Eurowizji 2022. Kto jego zdaniem ma największe szanse na wyjazd do Turynu? Prezes TVP wskazał swoich faworytów.

TVP jest jedyną stacją, która konsekwentnie od lat emituje muzyczne talent shows. Już ponad dekadę można śledzić losy debiutantów, którzy marzą o wielkiej karierze. W osiągnięciu sukcesów mają pomóc im trenerzy w ramach programu The Voice of Poland. To niejedyne tego typu widowisko obecne co sezon w ramówkach publicznego nadawcy.

Jacek Kurski o The Voice i Eurowizji 2022

Co roku TVP przygotowuje nowe edycje programów z serii The Voice. W grudniu zakończyła się podstawowa wersja show – The Voice of Poland, na początku lutego poznaliśmy zwycięzcę The Voice Senior, a wiosną dowiemy się, kto wygra The Voice Kids. Wszystkie trzy formaty cieszą się wysoką oglądalnością i sporym zainteresowaniem wśród uczestników, którzy ustawiają się w długich kolejkach na casting.

Jacek Kurski w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradził, dlaczego wersje dziecięca i dla seniorów cieszą się większą oglądalnością, niż ta emitowana od ponad 10 lat. Prezes TVP ma ciekawą teorię:

Mam przede wszystkim do nich rękę i nosa. Dlatego, że to wszystko są trafne decyzje programowe, i widzowie są tego samego zdania. W związku z tym jestem dumny z tego, że ta oferta programowa Telewizji Polskiej, chociażby te dwa formaty, które zostały wprowadzone już za moich czasów, czyli „The Voice Senior” i „The Voice Kids”, robią o wiele lepsze wyniki niż ten główny, pradawny „The Voice of Poland”. Być może to wynika z tej sztafety pokoleń. Wnuki oglądają, rodzice i dzieci, a dziadków oglądają i dzieci, i wnuki. Najmniej ogląda tych po środku, tych dorosłych. Ale to takie żarty. Wszystkie trzy formaty są świetne i jestem dumny z tego, że wypełniają całoroczną ramówkę Telewizji Polskiej.

Przy okazji Kurski wskazał trzy najmocniejsze propozycje na Eurowizję 2022. Tak jak informowaliśmy jako pierwsi – TVP w tym roku zdecydowała się na publiczne eliminacje, chociaż jeszcze do połowy stycznia mówiło się o wewnętrznej selekcji. Prezes stacji jest przekonany, że niezależnie od wyboru najlepszego kandydata, Polska w tym roku ma ogromne szanse na awans do finału konkursu, który odbędzie się w maju w Turynie:

Myślę, że dwójka, trójka wokalistów się wyróżnia. Daria Marcinkowska, Krystian Ochman, może Anna Byrcyn. Ale też i pozostała siódemka może zaskoczyć. Bardzo dobre jest to, że będą głosować widzowie. W części jurorzy, w części widzowie, ale ten dominujący głos będą mieli widzowie, więc będzie to pasjonująca rywalizacja, zwłaszcza że po raz pierwszy od lat naprawdę oferty są dobre, i któraś z tych piosenek, która zostanie wybrana przez Polaków jako kandydat Polski na Eurowizję, może na pewno wejść do finału.

Cała rozmowa poniżej.


Daria – Eurowizja 2022

Daria – Eurowizja 2022

Ania Byrcyn – Eurowizja 2022

Ania Byrcyn – Eurowizja 2022

Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Komentarze

 • Komentator TV pisze:

  Kto tej kobicie dał mikrofon🤦‍♂️ Szanowna Pani „Redaktor”, luty (podobnie jak każdy inny miesiąc jest jeden, a nie 19… więc nie mówimy „19 luty” tylko „19 lutego”. Nie czepiam się, mówię to życzliwie, z troską o Pani warsztat „dziennikarski”… pozdrawiam

 • GośćHAHAHAHA pisze:

  jak pan prezes pojedzie i tvp okaże to złoto murowane

 • Gość pisze:

  Taki li8e raz lepiej raz gorzej car zdziwiony zachodem sam na to sźmire dał kredyt bo zal było patrzec tylko źe kaźdy kredyt trzeba kiedys spłacic a tu lipa dlatego archibubel new world ale za rok tez jest zima wakacje dubaj nota czerwonego interpolu i to tyle

 • Gość pisze:

  Z tej trojki tylko Ochman Daria jako tako a Anna wybrana tylko dlatego ze Edzia osiadla wsrod gorali i chciala sie im przypodobac w tamtym czasie Edzia miala wtedy w druzynie piekne glosy a forsowala goralke Jak pan Kurski pyta to ma odpowiedz dlaczego spada ogladalnosc dla doroslych

 • Gość Lena pisze:

  Daria jest super . Pięknie wygląda i śpiewa Paranoję i Love blig . Ma moj głos . Powodzenia

 • Gość Lena pisze:

  Daria jest super . Pięknie wygląda i śpiewa Paranoję i Love blig . Ma moj głos . Powodzenia i życzę zwycięstwa Dario.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×