Jacek Borkowski usłyszał od lekarzy druzgocącą diagnozę. „COVID-19 dopadł mnie dość mocno”

Jacek Borkowski o COVID-19

Jacek Borkowski o COVID-19

Jacek Borkowski w kwietniu zachorował na COVID-19. Jego stan był na tyle poważny, że trafił do szpitala. Lekarze przekazali mu druzgocącą diagnozę. O wszystkim opowiedział reporterce Jastrząb Post.

Jacek Borkowski ze szklanym ekranem związany jest od 1970 roku. Zaczynał jako wokalista, ale to w aktorstwie odniósł największe sukcesy. Masową rozpoznawalność przyniosła mu rola kochliwego profesora Rafalskiego w serialu Klan. Ostatnio głośno było o jego zmaganiach z koronawirusem. Mężczyzna relacjonował w social mediach swoją walkę z chorobą.

W kwietniu zwierzył się, że wymagał hospitalizacji i podawania tlenu. Do przejmującego wpisu dołączył zdjęcie ze szpitala, na którym jest blady i zmęczony. Zaznaczył też, że w tamtym momencie nie udało mu się poddać wakcynacji.

Przede wszystkim ledwo mówię i oddycham. To jest najgorsze. Pomaga mi podawany tlen. Nie mam na nic siły, więc proszę trzymać kciuki żebym szybko pokonał to cholerstwo – mówił wówczas w rozmowie z Faktem.

9 miesięcy później Borkowski udzielił wywiadu reporterce Jastrząb Post, Karolinie Motylewskiej, której opowiedział, w jak ciężkim był stanie.

Jacek Borkowski o walce z COVID-19. Usłyszał druzgocącą diagnozę

Okazuje się, że Jacek usłyszał od lekarzy druzgocącą diagnozę – miał tylko 20% szans na przeżycie. Na szczęście organizm aktora okazał się wystarczająco silny, po pokonać COVID-19. Zaznaczył przy okazji, jak bardzo wdzięczny jest służbie zdrowia ze szpitalu w Wołominie, do którego trafił.

Jestem w tej sytuacji komfortowej, że na razie nie potrzebuję dodatkowych usług. W tamtym roku przeszedłem COVID-19, który dopadł mnie dość mocno i można powiedzieć, że oceniano mnie w 20% na przeżycie. Więc to, co mówię, zawsze mną targa emocjonalnie. Tutaj, w moim przypadku, opieka zdrowotna jeśli chodzi o szpital, w którym byłem, a byłem w szpitalu w Wołominie, to tylko mogę się ukłonić.

Jak zmieniło się podejście Borkowskiego do życia po wygranej walce z koronawirusem?

Ja znam relacje mojej babci, która była chora na Hiszpankę, Cholerę. Stan Wojenny też przeżyłem, więc może też się uda. Mam nadzieję przynajmniej.

Cała rozmowa poniżej.


Jacek Borkowski

Jacek Borkowski

Jacek Borkowski - prezentacja kalendarza charytatywnego na rzecz fundacji prof. Religi

Jacek Borkowski - prezentacja kalendarza charytatywnego na rzecz fundacji prof. Religi

Jacek Borkowski

Jacek Borkowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×