Ilona Łepkowska szczerze o Małgosi Kożuchowskiej: „Trudno mówić o pojednaniu”. Tak układała im się współpraca na planie nowego filmu [WIDEO]

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska zakopały topór wojenny. Po latach pracują wspólnie nad filmem. Producentka zdradziła kulisy ich pojednania. Jak im się współpracowało?

Ilona Łepkowska to polska scenarzystka oraz producentka filmowa i serialowa. Pisała scenariusze do hitowych seriali takich jak Klan, Na dobre i na złe czy M jak miłość, z którego w 2011 roku odeszła Małgorzata Kożuchowska. Kobieta nie ukrywała, że nie była zadowolona z decyzji aktorki. Dodatkowo oliwy do ognia dodał fakt, że gwiazda nie przeprowadziła najpierw rozmowy z Iloną. Producentka o jej decyzji dowiedziała się z internetu:

O odejściu Małgorzaty Kożuchowskiej dowiedziałam się z internetu. Zadzwoniła do mnie później w tym samym dniu. Mówi do mnie: „Ilona, pewnie już wiesz”. Odpowiedziałam, że wiem, ale problem w tym, że nie od niej bezpośrednio. To było najbardziej bolesne – zdradziła na łamach Faktu.

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska we wspólnym projekcie

Bardzo długo mówiło się, że kultowa już śmierć Hanki Mostowiak w kartonach, była czystą zemstą ze strony scenarzystki. Najwidoczniej niemiłe wspomnienia poszły w niepamięć. Łepkowska obsadziła Kożuchowską do głównej roli w filmie Zołza. Producentka w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała o współpracy z aktorką oraz zdradziła kulisy ich pojednania:

Trudno mówić o pojednaniu, bo my właściwie żeśmy się nie pokłóciły. Ta kłótnia była jednak troszeczkę medialną kłótnią. Ja coś mówiłam, ona coś mówiła, nigdy nie były to nasze bezpośrednie kontakty i starcia. W momencie, kiedy się gdzieś widziałyśmy, to nie było między nami żadnych niemiłych sytuacji. Natomiast w momencie, kiedy powstał pomysł, aby zrobić film według mojej książki i ze współproducentem Klaudiuszem Frydrychem, (bo ja i Małgosia też jesteśmy współproducentkami), zaczęliśmy zastanawiać się, kto to może zagrać i w tym samym momencie powiedzieliśmy: Małgorzata Kożuchowska. Więc jeśli dwie osoby mówią to samo, to pewnie jest w tym dużo racji. Ja najpierw dałam Małgosi książkę do przeczytania, a później była jedną z pierwszych czytelniczek gotowego scenariusza. I od początku była brana pod uwagę do zagrania główniej roli i tak się stało, a do tego jest jeszcze współproducentką filmu.

Jak wspomina współpracę z Małgorzatą w roli producentki?

Bardzo dobrze nam się współpracowało. Pikanterii dodaje fakt, że bohaterka filmu Zołza – zdaniem niektórych – ma coś wspólnego ze mną. Więc Małgorzata Kożuchowska w roli Ilony Łepkowskiej, to już w ogóle jest dosyć zabawne. Premiera prawdopodobnie jesienią. W te chwili jest on w końcowej fazie montażu, zostają jeszcze efekty specjalne, udźwiękowienie, muzyka, więc pewnie po wakacjach pokażemy film widzom.

Jesteście ciekawi tej kooperacji?

 


Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska połączyły siły

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska połączyły siły

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska połączyły siły

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska połączyły siły

Ilona Łepkowska - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4. 

Ilona Łepkowska - premiera Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4. 

Komentarze

 • Iwoneczka pisze:

  Faktycznie ktoś zauwazyl za dużo p.Kozuchowskiej…..nie każdy lubi ją jako aktorkę/ powinno się w/nowych filmach obsadzać nowe twarze

 • Gość pisze:

  Za dużo już Pani Kożuchowskiej, chciałoby się młodych, zdolnych, choćby debiutantów. Inny wydźwięk mają wówczas te filmy, a nie jak odgrzewane kotlety.

 • Danka pisze:

  Nie zagrała żadnej znaczącej roli,nie zaistniała nawet w europejskim kinie i jaka to jest gwiazdą?żadna.troche się już postarzala , zresztą jak wszyscy .nazywajac ja gwiazdą obraża się takie aktorki jak A.Kulesza,B.Tyszkiewcz, czy nawet J.Kulig ,

 • Gośćlidka pisze:

  Zginęła po uderzeniu w kartony. Mogła to wyreżyserował bardziej poważnie. A tylko Gosia osmieszyla

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×