TYLKO U NAS. Znamy DOKŁADNĄ datę premiery i całą obsadę filmu o Annie Przybylskiej! „TVP wyprzedziła Polsat”

Anna Przybylska – film dokumentalny TVP

Anna Przybylska – film dokumentalny TVP

Znamy dokładną datę premiery filmu o Annie Przybylskiej. Wiemy, kto pojawi się w dokumencie TVP i jak na jego pomysł zareagował prezes stacji – Jacek Kurski. Tylko u nas pierwsze szczegóły.

3 lutego Jarosław Bieniuk zaprezentował na Instagramie zwiastun filmu biograficznego o Annie Przybylskiej. Produkcja ma być podsumowaniem życia zawodowego i prywatnego gwiazdy, która w 2014 roku przegrała walkę z chorobą nowotworową. Na premierę fani czekali aż sześć lat – dokładnie w 2016 pojawiły się pierwsze informacje o planach nakręcenia filmu fabularnego.

W pierwszej wersji dzieło miało trafić do kin, a w postać Ani miała wcielić się Ola Kisio. Scenariusz napisał ojciec sukcesu zmarłej gwiazdy – Radosław Piwowarski, a prac nad projektem miał doglądać Jarosław Bieniuk. Ostatecznie zrezygnowano z pomysłu przeniesienia historii Przybylskiej na szeroki ekran.

Ja chcę zrobić prawdziwy film o niej, a nie wymyśloną love story z rakiem w tle. Ktoś mi cynicznie doradzał, że ludzie pójdą do kina zobaczyć, jak ona umiera, bo śmierć jest chwytliwa. Nie chcę, żeby to było w filmie, nie chcę, żeby to był film o chorobie i śmierci, tylko o życiu i szczęściu. Radosny. Są jednak tacy, którzy uważają, że cierpienie, choroba, zły los są najbardziej kasowe – opowiadał o swoim projekcie w wywiadzie dla magazynu Viva!.

W 2021 w mediach pojawiły się przecieki o powrocie do prac nad filmem. Jarosław Bieniuk wyznał wówczas, że w planach ma stworzenie dokumentu, w którym publiczność będzie mogła obejrzeć nagrania z domowego archiwum przeplecione wspomnieniami osób, które towarzyszyły Ani do ostatnich chwil.

Zwiastun, który wczoraj trafił do internetu, ożywił dyskusję na temat filmu Ania. Jastrząb Post udało się dotrzeć do szczegółów projektu.

Film biograficzny o Ani Przybylskiej – data premiery i obsada

Cała rodzina gwiazdy na swoich profilach w social mediach opublikowała krótki zwiastun, który jest odpowiedzią na pytanie, w jakiej formie zostanie przedstawione wspomnienie o artystce. Wiadomo już, że film biograficzny o Ani Przybylskiej nie trafi do kin, a zostanie wyemitowany na antenie TVP.

Jastrząb Post udało się dowiedzieć, na kiedy dokładnie zaplanowana jest data premiery. Osoba związana z publicznym nadawcą zdradziła przy okazji, że zainteresowany stworzeniem dzieła był również Polsat.

TVP chce by film pokazano w ósmą rocznicę śmierci Ani, czyli 5 października 2022. Dokument wyreżyserują Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, producentem będzie Paweł Gajewski. Sporą część produkcji będą stanowiły amatorskie nagrania z pobytu Przybylskiej, Bieniuka i ich dzieci w Turcji, czyli z lat 2006-2008 – mówi nasze źródło, dodając: – TVP wyprzedziła Polsat, który od kilku lat zabiegał o to, by film powstał u nich.

Znamy listę osób, które będą wspominać Anię na szklanym ekranie:

W film o Ani zaangażowana jest jej cała rodzina. W dokumencie TVP będą wspominać ją Jarosław Bieniuk, dzieci, siostra Agnieszka, mama Krystyna i menadżerka Małgorzata Rudowska. Są spore szanse na udział Katarzyny Bujakiewicz, która była jedną z najbliższych przyjaciółek Ani. Obecnie prowadzone są z nią rozmowy na ten temat – zdradza nasz informator.

Wiemy też, jak prezes TVP Jacek Kurski zareagował na pomysł dokumentu:

Sam pochodzi z Trójmiasta. Doskonale pamięta początki i rozwój kariery Ani, której kibicował od zawsze. Z radością i szacunkiem dla rodziny zaakceptował pomysł stworzenia filmu.

Obejrzycie film biograficzny o Ani?


Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Anna Przybylska w rozmowie z Kubą Wojewódzkim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×